Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” anlamına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca bilim aktarımı dâhilin bileğil, aynı zamanda zevk dâhilin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir eğreti ad kullanarak (nickname) yârenlik yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız lalettayin biriyle bünyelabildiği kadar üste tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri eliyle bünyelabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve yârenlik ika üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak veya müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş yapıp etmek dâhilin yalnızca nickname (eğreti insan) cızıktırmak yeterli olurken bazılarındaysa sohbete mebdelamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine mebdelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla izlence çatlak dulukünü kullanarak yalnızca alfabelı, alfabelı ve fonlü, ünlü ve fonlü kadar tercihe bentlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı kısa müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde usa vurma mesajlaşma nominalmıdır. Bir sair popüler chat izlence olan ve internetin efsane nominalmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir