Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, koca lisans eğitimini Değer özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Organizasyon düzlükında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kolünde marka yapıu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk kat önemli üniversite kurumlarının Master Franchise bünyelanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze derece eğitim bilimi kolünde eş olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En muhteşem ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mebdelayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası çalışkan çtuzakışmalar yürüten KALKO, biraşkın ayak topu, basket köleübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde makam aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cepheı aralık Türkiye’nin en muhteşem özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır yönetim kurulunda makam almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi düzlükında yaptığı muvaffakiyetlı antreimlerden dolayı biraşkın toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim bilimi düzlükında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile alay malay öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir