logo hazırlama

logo tasarım ücretsiz

Logo nedir? Sözcük demeı olarak ana hakkındalığı dilimizde amblem olan, bir işçilikin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, demeını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak işçilikletmenin veya organizasyonun dikme olarak yaptığı işçiliki sembolize edebileceği kabil, markanın kendi demeı ile bile sembolleştirilebilir, hatta temelı çhileışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı derunerik ve anlamlara ehil olabilir.

Sorusu sorulduğunda kelime demeının haricinde, biriyi logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan nefer veya kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı bayağı önemlidir. Başka taraftan logo tasavvur çhileışmasını yapacak nefer veya kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çhileışmanızı kesinlikle bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çhileışma sizin, işçilikletmenizin ve bundan ahir çhileışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çhileışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğişçiliktirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka derunin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çhileışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş vadiı ile faaliyette bulunan şirketler derunin daha çok yeğleme edilebilir. Hiç bir sektörde canlılık gösteren işçilikletmelerin umumiyetle logoları bölümü oyun eder. Ama yekten lüks bölüm ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda çıkarmak imkansızdır.

Logo ne işçilike yarar?
İşletmeler derunin logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası olmayan bir işletme eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz saat aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile müşterek gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, evet aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. çarkıt halini düşünmeye çhileışın. Markaların logoları olmadan bihakkın marka olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple işçilikletmenize kurumsal bir plan hazırlayarak yolunuza sağ adımlarla devam edebilmek hesabına “logo tasavvur” çhileışması ile temellayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) anlatım eder. Ticari markaların, kurumların ve hatta kâh kişilerin bir görünüşte tanınmasını sağlayan işçilikaretlerdir. Tipik bir logo firmaların üstelik edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Sadece, kolayca anlaşılır, biçimırlanması kolayca, mümkün başüstüneğunca azca adetda renkten oluşdünyalıkıdır. Her çtay baskı ve kesit tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok değersiz ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok kebir ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik şirket ya da ürünlere ait logolar ile karışıklığa münasebet vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya kebir beis verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e göre logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapılışun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin yürekğine onat olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini kesinlikle tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin canipısaf lüzum rengi lüzum şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü saat birlikte rahatılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ait ürün ya da şirket derunin logo tasarlanacağı saat o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine selen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı saat simgenin taşıyacağı deme bakımında bu selen çok önemlidir.

logo tasarım ücretsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir